EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

Čelakovského 2295

738 01 Frýdek-Místek

Hlavní stránka

Nabídka vozů

Poptávka

Splácení

Služby

Aktuality

Partneři

Kontakt

 

 

Aktuality z bazaru a ze světa

08.11.2010, 21.29

Ze světa

Prodej osobních aut na Slovensku prudce stoupl

Prodej nových osobních automobilů na Slovensku v říjnu v meziročním srovnání stoupl o téměř dvě pětiny na 6121 vozů, což byl nejvyšší měsíční počet v letošním roce. Sdělilo to dnes slovenské Sdružení automobilového průmyslu. Za deset měsíců roku však počet registrací osobních aut klesl kvůli efektu takzvaného šrotovného o čtvrtinu na 49 858 vozidel.

Ve společné kategorii osobních a malých nákladních automobilů si prvenství udržela Škoda, jejíž tržní podíl byl v říjnu 19,2 procenta. Druhou příčku v prodeji obhájil francouzský Renault s podílem 7,15 procenta, následovaný německým Volkswagenem se 7,1 procenta.

Ve skupině osobních a malých nákladních vozů se letos do konce října zaregistrovalo celkem 55 579 vozidel, tedy o téměř 30 procent méně než loni, kdy ve stejném období přibylo 78 782 nových aut. Loňskému prodeji však výrazně pomohly státní dotace ve formě šrotovného.

Počet registrací nových nákladních automobilů od 3,5 tuny do 12 tun se do října zvýšil o 11,1 procenta na 360. Největší podíl na trhu ve výši 56,1 procenta má nadále značka Iveco.

V prvních deseti měsících roku vzrostl i počet registrovaných kamionů nad 12 tun, a to o zhruba tři pětiny na 1398 vozidel. Prvenství na trhu patří automobilce Volvo s podílem 21,75 procenta. Ve sledovaném období se prodalo i 352 nových autobusů, což je o zhruba třetinu méně než loni. Primát obhájil Irisbus s podílem 46,6 procenta.

 

 

Vyhledat váš budoucí automobil

Značka:

Model:

Kategorie:

Karoserie:

Výkon od:

Objem motoru od:

Palivo:

Cena do:

Seřadit podle:

Záznamů na str.:

Reklama

ESSOX

SLEVY AŽ 20 000
NA VYBRANÉ VOZY!

Leasing i úvěr vám přímo zde spočítáme a dáme Vám na výběr z mnoha variant!

Začínáme u 0% akontace ! Přímo při prodeji Vám nabídneme a zajistíme zákoné i havarijní pojištění Vašeho nového vozu!

 

Hlavní menu  |  Nabídka  |  Poptávka  |  Splácení  |  Služby  |  Aktuality  |  Partneři  |  Kontakt  |  96920

EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

Tvorba www - Web & Media a.s.