EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

Čelakovského 2295

738 01 Frýdek-Místek

Hlavní stránka

Nabídka vozů

Poptávka

Splácení

Služby

Aktuality

Partneři

Kontakt

 

 

Aktuality z bazaru a ze světa

08.11.2010, 21.44

Ze světa

BMW nabízí pohon všech kol již 25 let

BMW slaví 25 let od doby, kdy poprvé na silnice vypustilo auto s pohonem obou náprav. To ve srovnání s ostatními evropskými automobilkami není mnoho, je však nutné uvědomit si, že mnichovská továrna se odjakživa zaměřovala na auta s pohonem zadní nápravy.

V současnosti je pohonem všech kol BMW xDrive vybaven každý čtvrtý vyrobený automobil BMW a toto číslo nadále stoupá. Momentálně BMW nabízí 45 modelů vybavených systémem xDrive, který rozděluje sílu motoru mezi kola přední a zadní nápravy. Jde o SUV řady X a modely řady 3, 5 a 7.

Obecně – nejlepší jízdní vlastnosti mají vozy BMW s klasicky poháněnou zadní nápravou. Opačná situace nastává na zledovatělé silnici, kdy je auto s koncepcí motoru vepředu a lehkou poháněnou zadní nápravou v poměrně velké nevýhodě. A právě na zledovatělých horských silnicích se ukáží výhody pohonu 4x4.

První BMW s pohonem všech kol – 325iX se představilo v roce 1985 na frankfurtském autosalonu. Vozidlo bylo vybaveno stálým systémem 4x4, který rozděloval sílu motoru mezi přední a zadní nápravu v poměru 37:63. O  trakci se staraly automaticky pracující závěry s viskózní spojkou mezinápravového a zadního diferenciálu

V roce 1991 se představil pohon všech kol také v BMW řady 5. Tentokrát se ale již jednalo o systém s elektronicky řízenou distribucí točivého momentu mezi všechna kola s elektromagneticky řízenou vícelamelovou spojkou.

 

 

Vyhledat váš budoucí automobil

Značka:

Model:

Kategorie:

Karoserie:

Výkon od:

Objem motoru od:

Palivo:

Cena do:

Seřadit podle:

Záznamů na str.:

Reklama

ESSOX

SLEVY AŽ 20 000
NA VYBRANÉ VOZY!

Leasing i úvěr vám přímo zde spočítáme a dáme Vám na výběr z mnoha variant!

Začínáme u 0% akontace ! Přímo při prodeji Vám nabídneme a zajistíme zákoné i havarijní pojištění Vašeho nového vozu!

 

Hlavní menu  |  Nabídka  |  Poptávka  |  Splácení  |  Služby  |  Aktuality  |  Partneři  |  Kontakt  |  25685

EU-CARS prodej a servis, s.r.o.

Tvorba www - Web & Media a.s.